Odpowiednie nawodnienie kluczem do zdrowia

A glass of water macro shot

Woda jest bardzo ważnym składnikiem, bez którego człowiek nie może przetrwać. Dlatego tak bardzo ważne jest dobre nawodnienie organizmu, nie tylko w letnie dni i przy wysiłku fizycznym. Warto pamiętać, że picie wody wspomaga dobry metabolizm człowieka. Przyjmuje się także, że kobiety powinny pić przynajmniej dwa litry dziennie wody, a mężczyźni około trzech litrów. Zaś dzieci powinny wypijać około sześciu szklanek wody, jednak tutaj dużo zależy od ich aktywności. Warto także wiedzieć, że to woda przyczynia się do dobrej temperatury ciała człowieka. Służy także do transportowania oraz metabolizowania węglowodanów i białek. Pomaga również oczyścić organizm z toksyn. Dlatego nie wolno zapominać o piciu wody, gdyż skutki mogą być groźne dla organizmu.

Dobre nawodnienie organizmu pomoże także w prawidłowym nawilżeniu skóry, dzięki czemu jest przyjemna w dotyku, a nie sucha i chropowata. Brak wystarczającej ilości wody w organizmie może także wpłynąć na samopoczucie. Może wystąpić drżenie rąk oraz zawroty głowy. Warto jest wybrać taką wodę, która jest brana ze sprawdzonego źródła. Należy też pamiętać, że czysta woda jest o wiele zdrowsza dla organizmu człowieka niż napoje słodzone takie jak kawa, czy energetyki.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Kapi pisze:

    Woda wodzie nie równa 🙂 Najlepiej pić dobrą wodę mineralną które posiadają wiele składników mineralnych, tanie wody źródlane ich nie posiadają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.