Oczyszczanie twarzy kwasami bez efektu łuszczenia

Oczyszczanie twarzy kwasami – kiedy jest wskazane?

Peelingi z kwasami wykonuje się najczęściej w celu:

  • dogłębnego oczyszczenia,
  • złuszczenia martwego naskórka,
  • ograniczenia przetłuszczania się skóry na skutek nadmiernego wydzielania sebum,
  • poprawy napięcia skóry twarzy,
  • rozjaśniania przebarwień,
  • przygotowania skóry do innych zabiegów medycyny estetycznej, np. laseroterapii.

Oczyszczanie twarzy kwasami jest szczególnie polecane osobom posiadającym blizny, w szczególności zanikowe i potrądzikowe oraz rozstępy. Specjalnie dobrane preparaty nawadniają komórki skóry i powodują regenerację oraz wyrównanie jej powierzchni. Zabieg PRX, na który umówimy się m.in. w Klinice Miracki w Katowicach, przeznaczony jest dla osób w każdym wieku. Ze względu na unikalny skład preparatu, może być wykonywany o każdej porze roku, bez konieczności stosowania specjalnej ochrony przeciwsłonecznej. Ten innowacyjny peeling medyczny jest tak bezpieczny, że można wykonywać go nawet u dzieci i młodzieży. Jedyne przeciwwskazania to: stan zapalny i podrażnienia skóry, uczulenie na którykolwiek ze składników preparaty oraz ciąża i okres laktacji.

Czym się wyróżnia zabieg PRX?

Twórcom preparatu PRX udało się tak dobrać składniki aktywne, że wzajemnie znoszą one swoje niepożądane działania, umożliwiając głęboką i bardzo skuteczną – a jednocześnie nieinwazyjną – biorewitalizację skóry twarzy. Fenomenem tego peelingu medycznego jest unikalny skład, który jest nieinwazyjny dla skóry i nie powoduje efektu widocznego łuszczenia się naskórka. Stanowi ono połączenie kwasu TCA z nadtlenkiem wodoru (wodą utlenioną) i kwasem kojowym 5%.

Oczyszczanie twarzy kwasami trwa zaledwie 15 minut i jest całkowicie komfortowe dla pacjenta. Nie powoduje żadnego bólu, wręcz przeciwnie – jest bardzo przyjemne. Zabieg wykonuje wykwalifikowany kosmetolog. Skóra zostaje najpierw dokładnie oczyszczona. Następnie zostaje na nią naniesiona i wmasowana odpowiednia ilość preparatu. Kosmetolog wykonuje przy tym tzw. ruchy liftingujące, które działają niczym odmładzający masaż i wspomagają oczyszczanie skóry twarzy. Nakładane są 2-4 warstw peelingu, w zależności od potrzeb skóry. Na koniec kosmetolog usuwa preparat za pomocą chusty nasączonej wodą. Zabieg zwieńczony jest nałożeniem kremu nawilżającego. Zalecane jest 5-krotne powtórzenie zabiegu, w tygodniowych odstępach.

Oczyszczenie i biorewitalizacja skóry twarzy

Już po jednym zabiegu efekty działania kwasu PRX zauważalne są na pierwszy rzut oka. Działanie preparatu łączy w sobie właściwości liftingujące, odmładzające, oczyszczające i wybielające. Dzięki zastosowanej technice masażu preparat dociera do środkowej warstwy skóry, gdzie znajdują się receptory odpowiedzialne za produkcję kolagenu i nawodnienie tkanek. W efekcie oczyszczania twarzy kwasami następuje nie tylko usunięcie zrogowaciałego naskórka, ale też likwidacja zmarszczek, poprawa napięcia i wygładzenie nierówności skóry, np. blizn potrądzikowych.

Dla uzyskania głębszych efektów oczyszczenia twarzy łączy się złuszczanie kwasami z innymi zabiegami medycyny estetycznej. Kilka procedur, wykonanych podczas jednej sesji zabiegowej, pobudza różne poziomy skóry w sposób kompleksowy i przynosi spektakularne efekty.

Jeżeli masz więcej pytań na temat zabiegu oczyszczającego PRX, zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z katowickiej Kliniki Miracki.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.