Jak zadbać o dobrą kondycję skóry twarzy

W dzisiejszych czasach każda kobieta dąży do tego, aby jak najdłużej zachować piękny i młody wygląd. Dbanie o siebie stało się stałym elementem codziennej pielęgnacji. Aby zachować zdrowie i młody wygląd należy korzystać z szeroko dostępnych kosmetyków, najlepiej naturalnych, a także wielu zabiegów poprawiających kondycję naszej skóry.

Kosmetyki i maseczki

Wśród kosmetyków możemy wyróżnić ich różne rodzaje. Do najbardziej popularnych i najczęściej stosowanych można zaliczyć kremy, toniki, mleczka i maseczki. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta. Najczęściej wszystkie te kosmetyki można nakładać na twarz codziennie, poza maseczką do twarzy, jej stosowanie zalecane jest zazwyczaj dwa lub trzy razy w tygodniu. Maseczka w przeciwieństwie do kosmetyków służących do codziennej pielęgnacji twarzy posiada skoncentrowaną ilość substancji odżywczych. Dzięki temu intensywnie nawilża i regeneruje skórę twarzy.

Odżywiające i regenerujące maseczki na twarz zrobisz z wielu dostępnych w domu produktów.

Zabiegi kosmetyczne na twarz

Wszelkie zabiegi na twarz powinny być dobrane odpowiednio do rodzaju naszej cery. Inne kosmetyki będą odpowiednie do cery dojrzałej, inne do naczyniowej a jeszcze inne do tej, która posiada problemy trądzikowe.
Dlatego zawsze przed wyborem kosmetyku należy sprawdzić, jaki mamy rodzaj cery i na tej podstawie odpowiednio dobrać kosmetyki. Aby uniknąć niechcianych podrażnień warto wykonać test alergiczny aby sprawdzić, czy dany kosmetyk jest dla nas odpowiedni. Nie jest to konieczne jeśli używamy kosmetyków naturalnych i antyalergicznych, które nie posiadają sztucznych i wielu alergennych składników.

Relaksujący masaż twarzy

Kolejną ale rzadziej stosowaną metodą są masaże twarzy. Czasami stosowane są do tego specjalne masażery lub kamieniami kwarcowymi, jednak taki masaż można wykonać także po prostu własnymi dłońmi.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Agnieszka pisze:

    Mój ulubiony sposób to maseczka z miodu i jogurtu naturalnego z odrobiną soku z cytryny, polecam! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.