Wiosenne naturalne kosmetyki

Kiedy słońce coraz częściej zaczyna wyglądać zza zimowych chmur, a na zewnątrz robi się cieplej to znak, że w końcu nadchodzi wiosna. Wraz z pojawieniem się coraz dłuższych dni chowamy w głąb szafy puchowe kurtki, rękawiczki i szaliki, a zamiast nich decydujemy się na lżejsze płaszcze i apaszki. To znak że czas, aby zwrócić uwagę jakie kosmetyki i produkty do pielęgnacji ciała używamy.


Nasza skóra zasługuje, aby obchodzić się z nią odpowiednio do panującej pogody. Powinniśmy uzależniać swoją pielęgnację nie tylko od typu skóry, ale również pory roku i wymaga z jakimi musimy się wtedy mierzyć.
Skoro w sezonie letnim decydujemy się używanie lżejszych kremów, skupiamy uwagę na właściwościach chroniących nas przed promieniowaniem ultrafioletowym (UV) zamiast na silnym efekcie chroniącym skórę przed mrozem, to dlaczego tak rzadko zastanawiamy się czy nasze naturalne perfumy są odpowiednie do obecnej pory roku? Przy wyborze idealnego zapachu dla siebie warto kierować się ich sezonowym przeznaczeniem.


Warto zwrócić uwagę iż wyraziste zimowe nuty zapachowe wydawać się mogą zbyt drażniące w ciepły wiosenny bądź letni dzień. Zapachy, które wydawały się intrygujące w mroźne dni zaczną przeszkadzać nam samym oraz wszystkim osobą przebywającym w naszym otoczeniu.
Na wiosnę warto, więc postawić na mieszanki o cytrusowych nutach.


W tej grupie znajdą się perfumy o orzeźwiających zapachach limonki, cytryny, pomarańczy czy grejpfruta. Fanki aromatycznych, ziołowych klimatów powinny spróbować mięty, szałwii czy niezastąpionej w swoich właściwościach orzeźwiających- zielonej herbaty. Dla amatorek nieoczywistych zapachów, jednakże nadal niezwykle wpasowujących się w letnie klimaty, polecane są perfumy z morskimi nutami. W tej gamie znajdziemy algi, wodorosty czy lilie wodne.
Wszystkie te kompozycje, pozwolą, aby podczas słonecznych dni czuć się wyjątkowo lekko i zwiewnie, a swoimi właściwościami orzeźwiającymi zapewnią poczucie świeżości.
Spraw, aby to właśnie przyjemy i delikatny zapach twoich perfum kojarzył się bliskim z ciepłym, letnim wieczorem.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.