Odkryj sekret zdrowej pielęgnacji

Ciągnące się bez końca półki w drogeriach, uginające się od niezliczonej liczby mniejszych i większych buteleczek, słoików i kartoników. Tysiące produktów, setki marek, dziesiątki opinii znajomych. Jak zadbać o siebie w tym chaosie i jak zrobić to skutecznie?

Choć moda przychodzi i odchodzi, to tym, co zostaje na dłużej są dobre nawyki. Warto je wypracować właśnie teraz, kiedy życie w zgodzie z naturą jest trendem, który zdominował wszystkie pozostałe, a kosmetyki naturalne znalazły się w centrum uwagi, na którą tak bardzo zasługują.

Według wytycznych COSMOS (organizacji, która określa wymagania certyfikacyjne dla naturalnych produktów kosmetycznych w Europie) naturalny kosmetyk to taki, który zawiera co najmniej 95% składników o pochodzeniu naturalnym. Dlaczego to tak ważne?

Po pierwsze, surowce wykorzystywane w kosmetykach naturalnych są podobne do lipidów w skórze, ta kompatybilność pozwoli Twojej skórze efektywniej wykorzystać wartości oferowane przez dany krem, serum czy tonik.

Jedną z bardziej rozpoznawanych marek kosmetyków naturalnych jest KORRES.

Po drugie, naturalne kosmetyki pozbawione są silikonów, syntetycznych barwników i silnych detergentów, przez co Twoja skóra będzie je tolerować znacznie lepiej, a ryzyko reakcji alergicznej (choć istnieje) jest niewielkie.

Po trzecie, skład kosmetyków naturalnych to krótka lista, którą szybko rozszyfrujesz, lawirując pomiędzy półkami w drogerii. Czy nie warto być świadomym tego, czym odżywiasz swoje ciało?

Gdzie zacząć? Półka z olejkami to coś dobrego dla każdego. Ich wydajność i wielofunkcyjność to kompleksowa pielęgnacja dla całego ciała. Doskonałym przykładem jest olejek z pestek śliwek o nieziemskim marcepanowym aromacie. Świetny w postaci maski regeneracyjnej na włosy, odżywia zniszczone paznokcie, sprawdzi się także w pielęgnacji ust jako składnik cukrowego peelingu.

Kolejną propozycją są hydrolaty, czyli esencje roślinne, które przywracają skórze prawidłowe pH. Szeroka gama hydrolatów dostępnych na rynku zadba o potrzeby każdego typu urody i stworzy barierę ochronną najbardziej odpowiadającą Twoim potrzebom. A to wszystko otrzymasz tuż po rozpyleniu delikatnej mgiełki.

Sięgnij zatem do korzeni piękna i zainspiruj się naturą. Niech Twoja uroda korzysta z doświadczeń Matki Natury!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.