Ekologiczna butelka z filtrem? Poznaj fakty i mity!

Ekologiczna butelka z filtrem – fakty i mity

Czas odpowiedzieć sobie na pytania, które często pojawiają się w kontekście butelki wielokrotnego użytku. Na wstępie wyjaśnimy jednak, czym właściwie jest butelka filtrująca. To poręczne, lekkie i niezwykle trwałe rozwiązanie, które sprawdzi się, gdziekolwiek jesteś. Butelka filtrująca (a dokładnie filtr węglowy, czyli naturalne medium powstałe z łupin orzecha kokosowego) usuwa nieprzyjemny zapach i smak chlory z wody kranowej, podnosi jej pH (alkaliczna woda pomoże ci w walce z zakwaszeniem organizmu oraz pozostawi niezmienioną ilość minerałów w niej występujących (głównie magnez i wapń). Prowadzisz zdrowy styl życia, dodatkowo jesteś świadomym konsumentem? Weryfikacja zapewnień producenta, zrozumiałe czytanie etykiet oraz stawianie na rozwiązania poparte certyfikatami i oficjalnymi badaniami prestiżowych instytucji. To wszystko gwarancje bezpieczeństwa i najwyższej jakości, ale zanim podejmiesz decyzję, odpowiedzmy sobie na najważniejsze pytania (jako przykładem posłużymy się produktami od polskiej marki Dafi, które gwarantują najwyższą jakość):

1) Czy butelka filtrująca jest wykonana z tworzywa PET? FAKT!

Butelka wielokrotnego użytku jest stworzona z PET. Warto wiedzieć, iż wielokrotność użytkowania (produkty z tworzyw sztuczny przeznaczone do kontaktu z żywnością) reguluje Rozporządzenie Komisji (WE) Nr 10/2011 z dnia 14 stycznia 2011 r. w sprawie materiałów i wyrobów z tworzyw sztucznych przeznaczonych do kontaktu z żywnością.

2) Czy butelka z filtrem jest jednorazowa? MIT!

Butelka z filtrem to produkt wielokrotnego użytku, co potwierdzają badania przeprowadzone przez niezależną instytucję.

3) Czy z butelki wielokrotnego użytku mogą przenikać do wody jakieś szkodliwe substancje? MIT!

Ekologiczna butelka z filtrem jest systematycznie badana przez wewnętrzne laboratorium oraz niezależne, akredytowane instytucje.

4) Czy butelka filtrująca zawiera szkodliwy bisfenol A? MIT!

Wszelkie produkty marki Dafi (np. butelki z filtrem oraz dzbanki filtrujące) wolne są od szkodliwego bisfenolu i ftalanów. Warto wiedzieć, iż badania wykonała niezależna instytucja.

5) Czy butelka z filtrem może być poddawana recyklingowi? FAKT!

Ekologiczna butelka z filtrem jest wielokrotnego użytku, dzięki temu możesz z niej korzystać przez naprawdę długi czas. Jeśli jednak ulegnie zniszczeniu, możesz dać jej drugie życie poprzez recykling tworzyw sztucznych.

6) Czy filtr węglowy jest naturalny i bezpieczny? FAKT!

Filtr składa się ze 100% naturalnego węgla aktywnego (sprasowanego pod dużym ciśnieniem) pozyskiwanego z łupin orzechów kokosowych. Filtr węglowy jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia.

7) Czy butelka filtrująca od marki Dafi jest produkowana w Polsce? FAKT!

Cały proces produkcji butelki filtrującej Dafi, pakowania oraz wysyłki odbywa się w Polsce (w jednej z dwóch fabryk w Kielcach).

Chcesz dowiedzieć się więcej? Wejdź na blog.dafi.pl/dafi/prawdy-mity-o-butelce-filtrujacej-dafi i dowiedz się, czym jest ekologiczna butelka z filtrem.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *