Ekologiczna butelka z filtrem – fakty i mity
Czas odpowiedzieć sobie na pytania, które często pojawiają się w kontekście butelki wielokrotnego użytku. Na wstępie wyjaśnimy jednak, czym właściwie jest butelka filtrująca. To poręczne, lekkie i niezwykle trwałe rozwiązanie, które sprawdzi się, gdziekolwiek jesteś. Butelka filtrująca (a dokładnie filtr węglowy, czyli naturalne medium powstałe z łupin orzecha kokosowego) usuwa nieprzyjemny zapach i smak chlory z wody kranowej, podnosi jej pH (alkaliczna woda pomoże ci w walce z zakwaszeniem organizmu oraz pozostawi niezmienioną ilość minerałów w niej występujących (głównie magnez i wapń). Prowadzisz zdrowy styl życia, dodatkowo jesteś świadomym konsumentem? Weryfikacja zapewnień producenta, zrozumiałe czytanie etykiet oraz stawianie na rozwiązania poparte certyfikatami i oficjalnymi badaniami prestiżowych instytucji. To wszystko gwarancje bezpieczeństwa i najwyższej jakości, ale zanim podejmiesz decyzję, odpowiedzmy sobie na najważniejsze pytania (jako przykładem posłużymy się produktami od polskiej marki Dafi, które gwarantują najwyższą jakość):
1) Czy butelka filtrująca jest wykonana z tworzywa PET? FAKT!
Butelka wielokrotnego użytku jest stworzona z PET. Warto wiedzieć, iż wielokrotność użytkowania (produkty z tworzyw sztuczny przeznaczone do kontaktu z żywnością) reguluje Rozporządzenie Komisji (WE) Nr 10/2011 z dnia 14 stycznia 2011 r. w sprawie materiałów i wyrobów z tworzyw sztucznych przeznaczonych do kontaktu z żywnością.
2) Czy butelka z filtrem jest jednorazowa? MIT!
Butelka z filtrem to produkt wielokrotnego użytku, co potwierdzają badania przeprowadzone przez niezależną instytucję.
3) Czy z butelki wielokrotnego użytku mogą przenikać do wody jakieś szkodliwe substancje? MIT!
Ekologiczna butelka z filtrem jest systematycznie badana przez wewnętrzne laboratorium oraz niezależne, akredytowane instytucje.
4) Czy butelka filtrująca zawiera szkodliwy bisfenol A? MIT!
Wszelkie produkty marki Dafi (np. butelki z filtrem oraz dzbanki filtrujące) wolne są od szkodliwego bisfenolu i ftalanów. Warto wiedzieć, iż badania wykonała niezależna instytucja.
5) Czy butelka z filtrem może być poddawana recyklingowi? FAKT!
Ekologiczna butelka z filtrem jest wielokrotnego użytku, dzięki temu możesz z niej korzystać przez naprawdę długi czas. Jeśli jednak ulegnie zniszczeniu, możesz dać jej drugie życie poprzez recykling tworzyw sztucznych.
6) Czy filtr węglowy jest naturalny i bezpieczny? FAKT!
Filtr składa się ze 100% naturalnego węgla aktywnego (sprasowanego pod dużym ciśnieniem) pozyskiwanego z łupin orzechów kokosowych. Filtr węglowy jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia.
7) Czy butelka filtrująca od marki Dafi jest produkowana w Polsce? FAKT!
Cały proces produkcji butelki filtrującej Dafi, pakowania oraz wysyłki odbywa się w Polsce (w jednej z dwóch fabryk w Kielcach).
Chcesz dowiedzieć się więcej? Wejdź na blog.dafi.pl/dafi/prawdy-mity-o-butelce-filtrujacej-dafi i dowiedz się, czym jest ekologiczna butelka z filtrem.
Butelka filtrująca to wiele atutów, korzystam od kilku miesięcy, więc to to wystarczający okres, by wyrobić sobie własną opinię.
Przede wszystkim wygoda i… oszczędność. Nie trzeba nosić ze sobą ciężkich butelek z wodą, generuje mniejszy koszt niż zakup wody butelkowanej (nawet uwzględniając konieczność zmiany filtra), a smak przefiltrowanej wody nie różni się od smaku butelkowanej wody źródlanej.
No i mniej plastiku.
Staram się korzystać tylko z takich butelek. Temat bardzo na czasie.