Kosmetyki naturalne i organiczne cieszą się ostatnio bardzo dobrą prasą, zmieniając wydajnie panoramę przemysłu kosmetycznego. Podczas gdy „piękno” jest nadal głównym terminem, który przychodzi nam do głowy, gdy myślimy o produktach kosmetycznych, coraz większa liczba konsumentów oczekuje, że kupowane przez nich pachnidła będą także „przyjazne dla środowiska” i „etyczne”. Zwłaszcza w dobie promowanego tak bardzo zdrowego stylu życia i Zielonego Ładu podczas wyboru produktu brać należy pod uwagę, poza ich efektywnością i ceną, także ochronę środowiska. Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem bardziej naturalnych i organicznych kosmetyków do pielęgnacji ciała, włosów, skóry twarzy i zarostu, to warto pamiętać o kilku prostych zasadach, którymi warto się kierować. Niezależnie od tego czy mamy na myśli produkty dla kobiet czy coraz mocniej wkraczające na rynki sprzedaży kosmetyki naturalne dla mężczyzn.
Przede wszystkim troska o własne ciało. O ile kosmetyki konwencjonalne często zawierają wysoki procent składników ropopochodnych, o tyle koncepcja kosmetyków prawdziwie naturalnych i organicznych zakłada na etapie produkcyjnym korzystanie z minerałów, naturalnych ekstraktów roślinnych czy też produktów pochodzących z mikroorganizmów. Właściwości tych złożonych mieszanek, takich jak choćby olejki roślinne, w naturalny sposób chronią, odżywiają i nawilżają skórę. Ponadto fakt, że w kosmetykach naturalnych i organicznych można znaleźć zrównoważone, organiczne i biodegradowalne składniki, pomaga również uspokoić konsumentów o autentyczności, pochodzeniu i jakości tych produktów.
Po drugie kosmetyki naturalne to bardziej zrównoważone i przyjazne dla środowiska podejście. W produkcji konwencjonalnej stosuje się często składniki wymagające ekstensywnego wydobycia – ropę naftową, aluminium czy ołów, który zagraża glebom i stanowi zagrożenie dla siedlisk dzikich zwierząt. W przeciwieństwie do substancji petrochemicznych, naturalne i organiczne pochodzą głównie z uprawy roślin i kwiatów, których ekstrakty wykorzystywane są w preparatach kosmetycznych.
Wreszcie mamy tutaj jeszcze aspekt etyczny i społeczny. Marki kosmetyków naturalnych i ekologicznych to często małe i średnie przedsiębiorstwa, których produkcja odbywa się głównie na poziomie lokalnym, regionalnym lub krajowym. Bardziej lokalna produkcja może tym samym przyczynić się do lepszej jakości i do wspierania drobniejszych przedsiębiorców.
Jeśli szukasz kosmetyków naturalnych zajrzyj do sklepu Natural Products i zapoznaj się z szeroką gamą produktów bez sztucznych dodatków.
Komentarze 2