Gdzie wybrać się na badania profilaktyczne?
Badania profilaktyczne obejmuje podstawowa opieka zdrowotna, dlatego można wybrać się na nie do rodzinnego centrum medycznego, gdzie od lekarza otrzymuje się skierowanie do konkretnych specjalistów. Nie da się jednak ukryć, że niektóre badania trzeba trochę poczekać – wtedy z pomocą przychodzi prywatna opieka zdrowotna, która umożliwia wybranie konkretnych pakietów, często z o wiele krótszym okresem oczekiwania na wizytę. Prywatne kliniki znane są także z wyższych standardów z nowoczesnymi urządzeniami i technikami badań. Szukając dla siebie prywatnego centrum medycznego, odwiedź https://polmed.pl.
Krok w stronę zdrowszego życia
Podstawowy pakiet badań zdrowotnych, na który możesz zapisać się przez swój zakład opieki zdrowotnej to coś, co pozwoli zrobić Ci duży krok w stronę zdrowszego życia. Ze statystyk wynika, że mimo nagłaśniania sprawy badań profilaktycznych, wciąż bardzo mały odsetek kobiet i mężczyzn regularnie odwiedza specjalistę, który mógłby szybko wykryć wszelkie niepożądane zmiany. Zarówno osoby starsze, jak i te w kwiecie wieku powinny przynajmniej raz na jakiś czas zapewnić sobie kompleksowe badania.
Badania dla panów – co powinien zbadać mężczyzna?
Każdy mężczyzna myślący o tym, aby na nowy rok odwiedzić centrum medyczne, powinien wybrać pakiet zawierający rutynowe badania dla panów. Są to przede wszystkim badanie krwi, moczu oraz kału. Co jakiś czas (najlepiej co 3 lata) zalecane są również badania jąder i badanie poziomu elektrolitów. Nie można też zapomnieć o EKG — statystyki pokazują, że panowie są znacznie bardziej narażeni na zawał serca. Nieraz takie rutynowe badania mogą pomóc odkryć choroby nerek, czy wątroby, a ich szybkie zdiagnozowanie pozwala na przedłużenie życia i przede wszystkim, o wiele lepsze samopoczucie na co dzień.
Jak kobieta może dbać o swoje zdrowie?
Nie tylko panowie powinni wybrać się na rutynowe badania, lecz także panie. Podstawowa opieka zdrowotna zapewnia zarówno badania hematologiczne (morfologia krwi), jak i badania kału i moczu. Lekarze zalecają też mammografię — na pierwszą powinno się wybrać po czterdziestce i regularnie wykonywać ją co dwa lata. Dziewczyny i kobiety w każdym wieku nie mogą też zapomnieć o systematycznych wizytach u ginekologa oraz wykonywaniu badań takich jak cytologia, czyli badanie z zakresu profilaktyki szyjki macicy.
Stomatolog – lekarz dla każdego
Dzieci, dorośli, kobiety i mężczyźni – wszyscy przynajmniej raz w roku powinni odwiedzić dentystę, który sprawdzi kondycję uzębienia i jamy ustnej. Stomatolog może nie tylko doradzić, jak dbać o zęby, lecz także szybko wykryje wszystkie choroby. Im szybciej się to stanie, tym lepiej, gdyż jak wiadomo, leczenie zębów może być naprawdę czasochłonne, długie i przede wszystkim, kosztowne.